Opel помага на водачите да бъдат постоянно комуникационно свързани

Използването на мобилен телефон по време на шофиране е забранено в много държави и глобите за този вид нарушение са много високи. В Германия например, ако ви заловят телефон, глобата е 100 евро и една наказателна точка в талона.
За щастие на водачите, които не искат да губят връзка с близките, приятелите и глобалната мрежа, както и на тези, които използват смартфона си за навигация, германският автомобилен производител Opel предлага различни инфоразвлекателни системи и устройства за монтаж в своята гама от леки автомобили, позволявайки употребата на телефон без ръце.
В зависимост от вида на инфоразвлекателната система на Opel, управлението на функциите на телефоните се извършва или чрез натискане на бутон (на базово ниво), или чрез сензорен екран, дистанционно управление от волана и с гласови команди. Инфоразвлекателните системи R 4.0 IntelliLink, Navi 4.0 IntelliLink и върховата версия Navi 900 IntelliLink дават допълнителна възможност за работа със съответно оборудвани телефони чрез собствената им система за гласово управление като Siri или Google например.
Opel разкрива света на смартфоните в своите модели KARL, ADAM, Corsa, Astra, Crossland X, Grandland X, Mokka X, Insignia и Zafira посредством системата R 4.0 IntelliLink. В зависимост от вида на мобилното устройство, системата R 4.0 IntelliLink е съвместима както с Apple CarPlay, така и с Android Auto.
В допълнение към предимствата, предлагани от системата R 4.0 IntelliLink - седеминчов сензорен екран, Bluetooth връзка и съвместимост с Apple CarPlay и Android Auto, Navi 4.0 IntelliLink разполага с вградена навигационна система с 2D или 3D пътни карти на Европа и динамично водене по маршрута с функция TMC. С помощта на "ангелът хранител" OnStar, водачите могат да получат желаните крайни точки на пътуването директно в навигационната система (с функцията Destination Download), изпратени или от служителя на OnStar1, или от приложението MyOpel. Благодарение на ясната и лесна за възприемане структура на менютата на Navi 4.0 IntelliLink и възможността за интуитивно управление на функциите, моделите на Opel KARL, ADAM, Corsa и Zafira са сред най-добре свързаните малки автомобили и компактни ванове на пазара.
При Crossland X и Grandland X, Navi 5.0 IntelliLink се предлага с 8-инчов цветен сензорен екран и също позволява безпроблемна интеграция на Apple CarPlay и Android Auto с помощта на съвместими смартфони.
Най-новото поколение на системата Navi 900 IntelliLink, предлагано при моделите Astra, Mokka X и Insignia, гарантира отлично забавление с индивидуални възможности. Системата е съвместима също и с Apple CarPlay и с Android Auto, които на свой ред позволяват бързо и ефективно използване на съответните екосистеми от смартфон приложения в Insignia бързо и ефективно на основата на удобствата и възможностите, които собственикът на смартфона използва най-често и на които разчита най-много.
С цел да направи още по-удобно използването на мобилните телефони в комбинация с Bluetooth, марката Opel предлага и възможност за безжично зареждане, което позволява индуктивно зареждане на батерията на телефона чрез електромагнитно поле, което намалява неудобствата и премахва необходимостта от кабели – достатъчно е просто да поставите своя смартфон върху вградения заряден панел и зареждането започва веднага. Функцията за безжично зареждане се предлага при Opel ADAM, Corsa, Crossland X, Grandland X и Insignia.
Разбира се, Opel предлага и класически решения за осъществяване на телефонни разговори без ръце в автомобила, като например системата от стойки за смартфони FlexDock, която се предлага при моделите ADAM и Corsa. Монтираните на арматурното табло стойки FlexDock дават възможност и за използване на смартфона в ролята на навигационна система. Друго предимство на системата FlexDock е и зареждането на смартфоните без необходимост от използване на допълнителни кабели.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Естония започна строителство на мащабни отбранителни съоръжения до границата с Русия
Свят |Тръмп обяви, че няма да има нови израелски удари срещу Катар
Свят |Милиони потребители са потенциално засегнати след кибератака срещу Gucci, Balenciaga и Alexander McQueen
Бизнес |Първата голяма конференция за финансова независимост на жените в България From Zero To Hero събира широка институционална подкрепа
ПР и събития | Advertorial |Технополис започва да приема предварителни поръчки за новите модели iPhone 17
Технологии | Advertorial |Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 15 до 21 септември
Хороскоп |5-минутно упражнение може да удължи вашия живот и да ви направи по-успешни
Техники за успех |Израел започна сухопътно настъпление в град Газа
Свят |Япония е на първо място по дял на възрастните хора в страните с население над 40 милиона
Свят |На днешната дата, 16 септември. Рождениците днес
На днешната дата |Тръмп подписа указ за разполагане на Националната гвардия в Мемфис
Свят |Смятана за изгубена от 400 г. картина на Рубенс е открита в имение в Париж
Свят |Времето: Сутринта мъгливо, следобед - слънчево
България |ADVERTORIAL

Първата голяма конференция за финансова независимост на жените в България From Zero To Hero събира широка институционална подкрепа

Партньорът на Microsoft за 2024 г. Noventiq Bulgaria със събитие за AI агенти и киберсигурност на 25 септември в София

Коментари
Няма въведени кометари.