Възрастта, на която се женят хората по света

ПР и събития

С всяка изминала година родителите по света имат все повече причини да питат децата си кога планират да се оженят, посочва Business Insider. 

Сключването на бракове на по-късна възраст е глобална тенденция, отбелязват авторите на американския сайт. Хората се женят за първи път по-късно, или изобщо не се женят. Страната, в която човек живее, има значително влияние върху решението му кога да подпише голямото "Да" и доколко да го отложи, дали да изпита потребност от това. 

Има връзка между доходите на младите хора днес и средната възраст, на която те се женят, във всички държави. Мъжете и жените в богатите северни общества като Финландия и Швеция например се женят средно не преди да са минали 30-годишна възраст. В Централноафриканската република пък хората се женят средно преди да са навършили 20 - там възрастта е една от най-ниските за света. (По принцип за централната част на Африканския континент липсват много данни.)

Но доходите не са задължителен фактор на влияние. В Съединените щати, които са много по-богати от Чили, хората се женят средно на 28 години - в Чили, също на толкова. 

Има ограничения на данните по въпроса, защото не всяка държава провежда такива изследвания ежегодно, но все пак, за страните за които има сведения в периода 2009 - 2014 г., нещата изглеждат така за 20-те в света с най-голямо население: 

Класиране по възраст
  Държава Години
1. Германия 33.1
2. Бразилия 30.8
3. Япония 30.5
4. САЩ 27.9
5. Великобритания 27.9
6. Тайланд 26.7
7. Турция 26.2
8. Русия 25.7
9. Филипини 25.6
10. Китай 25.3
11. Иран 25.2
12. Нигерия 24.9
13. Египет 24.8
14. Виетнам 24.6
15. Мексико 24.3
16. Етиопия 23.5
17. Конго 23.4
18. Индия 22.8
20. Бангладеш 22.2
21. Индонезия 21.9

Ключови думи

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Ридли Скот екранизира легендарния роман „Островът на съкровищата“ с Хю Джакман в ролята на пирата Джон Силвър
Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Прогноза: При лош сценарий на конфликта в Персийския залив бензинът у нас може да надхвърли 2 евро за литър
Българските газови резерви: Между мита и реалността
Над 1500 са глобите за тротинетки и АТВ в Бургас до момента
Липсващият фактор на въздействащия маркетинг
30 евро струва пренасянето на багаж с кон в последната 10-километрова отсечка до Седемте рилски езера
Услугите в България продължават да поскъпват, плодовете и зеленчуците се колебаят