Лондон търси нов централен банкер, който да запази британската позиция на водещ световен финансов център
Британският финансов министър Филип Хамънд заяви днес, че започва да търси нов централен банкер, който да замени Марк Карни, предаде Ройтерс. Карни два пъти удължи мандата си, за да помогне на британската икономика в процеса на Брекзит. Той обаче отхвърли идеите за ново удължаване на мандата му, въпреки че британското излизане от ЕС все още не е приключило.
„Намирането на кандидат с правилните умения и опит, за да ръководи Bank of England, е от решаващо значение за гарантирането на продължаващото укрепване на нашата икономика и за запазването на британската позиция на водещ световен финансов център”, посочи в съобщение Хамънд.
Карни пое поста си на 1 юли 2013 година и ще се оттегли на 31 януари 2020 година.
„Очаквам да работя с Марк Карни през оставащите месеци от мандата му като гуверньор”, отбеляза Хамънд.
„Уверената му ръка помогна на британската икономика да премине през труден период и сега сме стабилни, с ниска инфлация и най-бързия растеж на заплатите от десетилетие”, допълни финансовият министър.
Хамънд каза по-рано този месец, че се надява опасенията около Брекзита да не отблъснат евентуалните кандидати.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Времето: Облачно, ветровито и дъждовно
България |200-годишен съвет за това как да привлечете скептиците на своя страна
Техники за успех |Защо микронишите превъзхождат широките пазари?
Маркетинг |Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 18 април. Рождениците днес
На днешната дата |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |200-годишен съвет за това как да привлечете скептиците на своя страна
Техники за успех |На фокус следващите седем дни: Уорш, преговори за мир и влошаване на икономическата среда
Икономика |Времето: Облачно, ветровито и дъждовно
България |На днешната дата, 18 април. Рождениците днес
На днешната дата |Защо микронишите превъзхождат широките пазари?
Маркетинг |Докато трае примирието с Израел: Иран обяви, че отваря напълно Ормузкия проток
Свят |Цитат на деня
Цитат на деня |ADVERTORIAL
Програмата „Капка по капка“ спечели наградата „Инвеститор в околната среда“ в Годишните награди за отговорен бизнес
United Group разшири оптичната си мрежа в региона с напълно изградения подземен оптичен кабел между Атина и Солун
Коментари
Няма въведени кометари.