Оперната певица Стефана Кибалова спечели международен конкурс в Италия

ПР и събития

Българската оперна певица Стефана Кибалова спечели конкурс в Италия за изпълнители на опери на композитора Джузепе Верди, съобщи БНР. За престижната награда се съревноваваха певци от цял свят.

31-годишната оперна певица спечели членовете на журито с прекрасния си глас, изпълнявайки  арии от оперите на Верди "Травиата" и "Корсарят".

Конкурсът, който се състоя за 49 път, се провежда в родното място на знаменития италиански композитор – Бусето, близо до град Парма.

Като награда, освен паричната премия от десет хиляди евро, Кибалова ще получи възможността да се изяви на сцената на театъра от месец юли в операта „Травиата".

Стефана Кибалова е учила в консерваториите в София, Прага и Милано. Пяла е в детския хор на миланската Скала.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Уорън Бъфет за основните навици, които отличават успешните хора от останалите
Методът 3-3-3 за вършене на повече работа с по-малко напрежение
На днешната дата, 3 февруари. Зимен Симеоновден – един от най-лошите дни през годината
Белгия реши да взима под наем затвори в Естония за задържани мигранти
Времето: Жълт код за ниски температури е обявен в почти цяната страна
Как да намерите удовлетворение в незадоволителна работа?
Cubby привлече $63 млн. инвестиция в Series A, водена от Goldman Sachs
Марио Драги: За да се превърне в глобална сила, Европа трябва да се федерализира