Ключова дума
|Автори
|Advertorial
|Фотогалерия
|Финанси
|Реклама
|Политика
|Лидерство
|Компании
|България
|Стил
|Свят
|ПР и събития
|Политика
|Общество
|Енергетика
|Бизнес
|Туризъм
|Общество
|Лица
|Култура
|Криейтив
|Класации
|Техники за успех
|София
|ЕС
|Екран
|Банки
|Мениджмънт
|Светска хроника
|Технологии
|Хороскоп
|Маркетинг
|На днешната дата
|Любопитно
|Всичко от деня
|Цитат на деня
|Job Мениджър
|Виц на деня
|Коментари
|Жената е ...
|За нас
|Реклама
|ISO 9001-2015
|Fractal Games
|Декларация за поверителност
|Икономика
|M Events
|M Видео
|Коментари
|Избори за местна власт/2023
|Нюзлетър
|Политика за бисквитки
|Рекордна безработица в ЕС и през март
Нивото на безработица в страните от Европейския съюз и еврозоната остава рекордно високо и през месец март.
Безработицата в 27-те страни от ЕС е била 9.6% през миналия месец като остава без промяна в сравнение с в предходният месец, но се увеличава в сравнение с отчетените 8.5% през март 2009 г., сочат данни на Евростат
Безработицата в еврозоната е 10%. През миналия месец още над 100 хил. души в 16-те страни от еврозоната са останали без работа. Нивото на безработицата остава непроменено от февруари и най-високо от въвеждането на еврото през 1999 година.
Общо 23.13 млн. мъже и жени в ЕС, от които 15.8 млн. в Еврозоната, са били безработни през март 2010 г., според данните на европейската статистическа служба.
В сравнение с предходния месец, броят на безработните е нараснал със 123 хил. в ЕС и със 101 хил. в Еврозоната. Увеличението на годишна база е с 2.55 млн. души в ЕС и с 1.39 млн. души в Еврозоната.
Безработицата сред мъжете се е увеличила от 8.9% до 10.0% между март 2009 и март 2010 в Еврозоната и от 8.6% до 9.8% в ЕС. Безработицата при жените нараства от 9.3% до 10.1% в Еврозоната и от 8.5% до 9.4% в ЕС.
При хората под 25 годишна възраст процентът на останалите без препитание е 19.9% в Еврозоната и 20.6% в ЕС през март 2010 г. Година по-рано показателите съответно са били 19.0% и 18.9%. С най-ниска безработица в тази възрастова група е Холандия (7.4%), а най-висока е в Латвия (44.9% през първото тримесечие на 2010 г.) и Испания (41.2%).
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
С отмяната на митата от Върховния съд на САЩ, политиката на Тръмп спрямо Китай се отклонява от курса си
Икономика |Костадинов: На тези избори идеологиите претърпяха крах
Политика |Лек ръст на фондовите борси в Европа, всички погледи са насочени към преговорите между САЩ и Иран*
Финанси |След гаф на министър: САЩ частично отрязаха Сеул от разузнавателна информация за Северна Корея
Свят |Войната тласка Иран към по-голяма децентрализация на милициите в Ирак
Свят |Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 20 до 26 април
Хороскоп |Думи и фрази, които подкопават вашия авторитет
Техники за успех |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Барак и Мишел Обама няма да подновят многогодишния си договор с Netflix
Бизнес |Времето: Жълт код за обилни валежи в половината страна
България |Япония предупреждава за повишен риск от мегаземетресение след силния трус
Свят |200-годишен съвет за това как да привлечете скептиците на своя страна
Техники за успех |Най-големият айсберг в света приключва своето съществуване
Свят |ADVERTORIAL
Българската Pontica Solutions се превърна в предпочитан партньор на световните финтех лидери
Програмата „Капка по капка“ спечели наградата „Инвеститор в околната среда“ в Годишните награди за отговорен бизнес
Коментари
Няма въведени кометари.