11 игрални филма, полезни за предприемачите

11 игрални филма, полезни за предприемачите

В някои стари комедии, драми, трилъри и документални филми има добри уроци за хората, които мечтаят да натрупат състояние.

Днес младите гледат филма „Социалната мрежа”, коментира електронното издание на „Форбс”. Те се възхищават на Марк Цукерберг, който успява да стане милиардер и същевременно да промени света чрез Facebook.

В бъдеще новите поколения ще имат различни примери за бизнес успех. След 25 г. смартфоните и сайтовете ще бъдат отживелица. Тогава вероятно ще бъдат създадени цял куп филми, който ще отбележат новите видове бизнес. (Да се надяваме, че в сюжета им ще има самоирония.)

Истината е, че бизнесът се движи, но старите филми за богати и смели хора продължават да са интересни. Много от класически ленти съдържат ценни уроци за съвременни предприемачи и мениджъри. Или за хора, които искат да станат такива. От това да избереш добрия клиент до това да се бориш с могъщата конкуренция.  

„Прегледахме десетилетия в киното, включително драми, мистерии, комедии, документални филми и трилъри, търсейки продукциите, които си струват. Не всички тук са касови разбивачи, някои от тях дори имат незабележим успех, но всички те са дяволски добър удар”. Това пишат още авторите на „Форбс” и предлагат 11 заглавия на филми за предприемачи:

  1. „Офис треска”/Office space (1999)
  2. „Гражданинът Кейн”/Citizen Kane (1941)
  3. „Гленгари Глен Рос”/Glengarry Glen Ross (1992)
  4. „Варвари на вратата”/Barbarians at the Gate (1993)
  5. „Животът е прекрасен”/It’s a Wonderful Life (1946)
  6. „Госфорд Парк”/Gosford Park (2001)
  7. „Сеанс 9”/Session 9 (2001)
  8. „Рискован бизнес”/Risky Business (1983)
  9. „Американски гангстер”/American gangster (2007)
  10. I.O.U.S.A. (2008)
  11. „Мъж на въже”/Man on wire (2008)
Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Путин : Всички западни войски в Украйна ще бъдат легитимни цели за Москва
Управителят на Датската централна банка призовава сънародниците си да обмислят въвеждане на еврото
ЕС обяви план да не купува нито една молекула газ от Русия
Шефът на BMW: Забраната на двигателите с вътрешно горене в ЕС е голяма грешка
Премиерът Желязков пред Антонио Коща: Решението на българския парламент е да не изпращаме войски в Украйна
Мъск твърди, че роботите Optimus ще спасят Tesla. Много от тях обаче все още не работят
Шефът на НАТО предупреждава, че Китай и Русия се готвят за „дългосрочна конфронтация“
На днешната дата, 5 септември. Имен ден празнуват Захари, Захария, Захарина, Зара, Елисавета