И Тодор Батков обещава да не сече заменена гора

И Тодор Батков обещава да не сече заменена гора

Върху заменен имот в Бургаско, собственост на Тодор Батков, горите няма да се изсичат. Това обясни Иван Касалийски от съвета на директорите на „Форос дивелопмънт” - компания, собственост на известния адвокат.

През уикенда ГЕРБ заведе журналисти на обиколка из горите по Черноморието, които предишното правителство е заменило за гори във вътрешността на страната при нереално ниски цени, а сега Европейската комисия тълкува това като забранена държавна помощ към фирмите и възнамерява да наложи глоба на България.

Компанията на известния адвокат през 2008 г. е заменила 220 дка на 3 км от Бургас в посока Созопол срещу 1100 дка във вътрешността на страната. Крайморският имот е оценен на 5,1 млн. лв. От фирмата гарантират, че дърветата няма да се изсичат и да се строи на тази площ. Целта на инвеститорите е да се запази гората като парк, обясни Касалийски. Жилищен комплекс ще се строи на съседните 500 дка.

В събота и от компанията на други двама известни бизнесмени – Красимир Гергов и Георг Цветански, обясниха, че са заменили 138.5 дка близо до Каварна, за да предотвратят строителство върху тях. Стремежът им е да не бъде блокиран входът към новото игрище за голф и 7-звезден комплекс от къщички „Тракийски скали”. Двамата твърдят, че са взели от държавата сипеи, водещи се за горски фонд, а са дали качествени гори из страната. Те са готови да направят обратна замяна, ако правителството гарантира, че няма да разреши строителство върху крайморския терен.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ