ЕК разследва Швеция за лов на вълци

ЕК разследва Швеция за лов на вълци

Европейската комисия предприема съдебно разследване срещу Швеция по обвинение, че в държавата се извършва незаконен лов на вълци.

От 2010 г. Швеция разреши скъпия лов на уникалните, диви хищници в страната, отбелязва BBC. Шведското правителство вдигна забраната за преследването на вълците за първи път от 1968 г., като постанови че разрешава да бъдат преследвани и убити 20 от редките животни. Като мотив за решението си властите в страната посочиха, че популацията от 210 животни от вида се е увеличила и хищниците преследват домашните животни.

Според експертите на ЕС обаче броят на убитите миналата година вълци е по-голям, а основната популация на вида със скандинавски произход е изключително рядка. От природозащитната организация WWF подчертават, че вълците в Швеция носят уникална генетична база и не бива да бъдат убивани.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Борисов: Бюджет 2026 е готов, данъците няма да се пипат
Кинозвездата Анджелина Джоли мина границата на Украйна пеша, властите задържаха бодигарда ѝ
Турска минна компания откри златно находище за 1.7 милиарда долара
Митове и реалност: Какво се случи с лихвите по кредитите в Хърватия след въвеждането на еврото?
Шефът на Microsoft за изкуствения интелект: Само биологичните същества могат да бъдат съзнателни
Птичият грип настъпва: държавите в Европа затварят птицевъдни ферми
Сингапур въвежда наказание бой с пръчки за извършители и съучастници в киберизмами
Общественият съвет за Националната детска болница подава оставка