Ключова дума
|Автори
|Advertorial
|Фотогалерия
|Финанси
|Реклама
|Политика
|Лидерство
|Компании
|България
|Стил
|Свят
|ПР и събития
|Политика
|Общество
|Енергетика
|Бизнес
|Туризъм
|Общество
|Лица
|Култура
|Криейтив
|Класации
|Техники за успех
|София
|ЕС
|Екран
|Банки
|Мениджмънт
|Светска хроника
|Технологии
|Хороскоп
|Маркетинг
|На днешната дата
|Любопитно
|Всичко от деня
|Цитат на деня
|Job Мениджър
|Виц на деня
|Коментари
|Жената е ...
|За нас
|Реклама
|ISO 9001-2015
|Fractal Games
|Декларация за поверителност
|Икономика
|M Events
|M Видео
|Коментари
|Избори за местна власт/2023
|Нюзлетър
|Политика за бисквитки
|Срив на хотелските нощувки за миналата година
Тройно са спаднали хотелски нощувки в България през изминалата година, сочат огласените днес данни на Евростат. Картината е доста тревожна, потвърждава го фактът, че процентът на спад е тройно по-голям от средния за ЕС. Намалението у нас е с цели 16,5 % спрямо 2008 г., като за 2009 г. са реализирани 14,2 млн. нощувки. За целия ЕС данните съответно са близо 1,5 млрд. реализирани нощувки в хотели, което е с 5% по-малко от 2008 г.
Едва ли за българските хотелиери е някаква утеха факта, че още по-големи загуби отчитат колегите им в Литва и Латвия. В Литва хотелите са отчели 2, 2 млн. нощувки, което е спад от 23,3 на сто спрямо година по-рано, а в Латвия те са били 2,1 млн., или с 20,4 % по-малко.
Единствената държава, която е регистрирала ръст въпреки кризата, е Швеция. През 2009 г. в страната са реализирани 25,9 млн. нощувки, или с 0,1% повече от година по-рано.
Сред държавите с най-малко намаление са Германия и Великобритания, където хотелите отчитат под 2% спад, показват данните.
|
|
Нагел: ЕЦБ ще се нуждае от априлско увеличение на лихвите, ако перспективите за инфлацията се влошат
Икономика |Мерц: Ветото на Орбан върху заема на ЕС за Украйна е грубо нарушение на лоялността
ЕС |Израел започва нова вълна от атаки срещу Иран
Свят |Времето: Посрещаме астрономическата пролет с облаци и валежи
България |Правилото 10-80-10 на Стив Джобс е още по-полезно в епохата на AI
Техники за успех |На днешната дата, 20 март. Честита пролет!
На днешната дата |Правилото 10-80-10 на Стив Джобс е още по-полезно в епохата на AI
Техники за успех |Депутатите узакониха лобизма с понятието „представителство на интереси“
Политика |България е втора в ЕС по ръст на почасовите възнаграждения през четвъртото тримесечие на 2025 г.
ЕС |Времето: Посрещаме астрономическата пролет с облаци и валежи
България |Европейските авиокомпании предупреждават: по-високите цени на горивата ще се платят от пътниците
Бизнес |Италиански град остави званието „почетен гражданин“ на фашисткия диктатор Мусолини
Свят |Цитат на деня
Цитат на деня |ADVERTORIAL
УниКредит дава начало на второто издание на ESG обучителната си програма си програма Skills for Transition
Системата на Кока-Кола в България с престижно отличие от БФБЛ за принос към обществото и устойчивото развитие
Коментари
Няма въведени кометари.