„Гласовете на България” – най-новото предаване на БНТ

Политика за бисквитки

Ново предаване, посветено на предсрочните парламентарни избори, стартира на 5 септември в ефира на БНТ1. „Гласовете на България” ще се излъчва всеки ден, веднага след централната емисия новини „По света и у нас”. Водещи на новото предаване са Аделина Радева, Нора Арсова и Христина Христова - Любомирова.

„Гласовете на България” ще проследи политическите послания и организацията на изборния ден, но основният фокус ще бъдат реалните проблеми на хората, техните мнения и въпроси. А политиците ще дават отговор на конкретни питания.

 „Зрителите знаят, че БНТ винаги е предлагала обективна и професионална журналистика. В тази предизборна кампания основният въпрос, който ще ни води е: Политиците чуват ли гласовете на хората? Извън предвидените формати, клипове също ще напомнят, че дневният ред на обществото е важният”, заяви  директорът на дирекция „Информация” Даниел Чипев.

В търсене на отговор дали държавата се е отдръпнала от най-крайните си точки, всяка сряда от 22:00 часа ще се излъчва документалната поредица „България от край до край”. Филмите ще разказват непознати истории за граничните райони на България и ще покажат хората, които живеят там – техните лични истории и съдби, останали встрани от обществения интерес. „България от край до край” ще стигне до места, където никога не е стъпвал телевизионен екип.

Дебатите между политическите опоненти ще бъдат излъчени на 10., 17., 24. септември и 1-ви октомври от 16:30 часа по БНТ1.

По традиция място за сблъсък на политическите позиции ще бъдат предаванията   „Панорама” с Бойко Василев, „Референдум” с Добрина Чешмеджиева, „Още от деня”  с Димитър Цонев и „Денят започва” с Ася Методиева.

На интернет страницата bnt.bg/izbori, зрителите ще могат да следят предаванията, предизборните дебати, последните новини, както и социологическите изследвания за електоралните нагласи. Страницата дава достъп до платформата “Гласоводител”, създадена с цел увеличаване на избирателната активност и информираността на избирателите. Зрителите, също така, ще могат да правят предложения за нови теми в предаването “Гласовете на България”.

Ключови думи

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Google предложи създаването на организация за безопасност на изкуствения интелект
Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Ford планира да премести в САЩ производството на някои модели на марката си Lincoln
Испания въведе граничен контрол за пристигащите пристигащите със самолети и кораби от Италия
Китайският отговор на Boeing и Airbus с първи международен полет
Какво да направите, когато най-добрият ви служител загуби мотивация?
Времето: Облачно, на места и с валежи
Брад Пит предложи уроци по актьорско майсторство на футболисти за симулации на терена
Севернокорейска хакерска група разработва инструменти с изкуствен интелект за кибератаки
Унгария очаква рестарт на АЕЦ „Пакш“, след като нивото на Дунав започна да се покачва
Бившият главнокомандващ на украинската армия не вижда перспектива Украйна да се присъедини към НАТО
България за втори пореден месец е на първото място в ЕС по ръст в производството на услуги
Меси ще съди медиите за нарушаване на личния живот на погребението на баща му
Най-голямата карта на Вселената с близо 4 млрд. обекта разгадава природата на тъмната материя
Продажби на оръжие и кибератаки: Властта на лидера Ким Чен Ун докара „неочаквани“ 22 млрд. долара в Северна Корея
Япония подготвя отговор на намерението на Русия да кръсти остров от Курилите на легендарния шпионин Рихард Зорге
Франция ще строи шест нови АЕЦ
Иран постави нови условия за отварянето на Ормузкия проток
Шефът на Palantir Алекс Карп нарече AI индустрията „марксистка“
Продажбата на евро от САЩ в подкрепа на йената е изненадала Европейската централна банка
Прехвърлиха 1,8 млн. куб. м вода от Дунав към езерото „Сребърна“, обстановката остава сложна
Ирак може да напусне ОПЕК заради спор за квотите за добив на петрол
NASA сглоби кораба „Орион“ за първия етап от пътуването до Луната
Куба отбелязва 100 години от рождението на Кастро на фона на тежка криза
Руски въздушни удари около Киев убиха трима души, Зеленски е на знакова визита в Сърбия
ВСС дава над 103 000 евро за наем на зала за изборите на нови членове на кадровата структура
Как да подходите при конфликт между вашите ценности и изискванията в работата?
Пица, паста, протеини и картофи – как италианските деца станаха толкова затлъстели
До 7,15% годишна доходност: Румъния привлича спестяванията на гражданите с нови държавни облигации
"ЕМКО": Изключва се човешка грешка за взривовете във военния завод край Трявна
Всички инвестират в AI, но почти никой не печели от него. Каква е причината?
Д-р Венета Павлова, собственик на дентална клиника „ЕО Дент“
Частично бедствено положение е обявено в резерват "Сребърна"